Іван Мелашенко – Студія Мамахохотала
Іван Мелашенко

Іван Мелашенко

Сценарист та актор студії «Мамахохотала».
28 років, з Києва.
Одружений на Дар’ї Бойко. У Вані є син Тім.
В студії відомий як Мелашейхель.

Інтерв'ю

Як трапилася студія в твоєму житті?

Я з першого курсу університету грав у КВН, був капітаном факультетської команди, потім потрапив до збірної нашого університету (КПІ). А пізніше на базі збірної створилася студія Мамахохотала. Виходить, якби я не прогулював пари заради КВН, не було б ніякої Мамахохотала в моєму житті. Така ось крива логіка долі.

Читати все інтерв'ю

Иван Мелашенко Студия Мамахохотала

Чим займався до студії?

До Мамахохотала я працював в шалено цікавій сфері під назвою хедхантинг або executive search – пошук керівників вищої ланки. І якщо чесно, цей бізнес мені дуже подобався, кожен день до тебе на співбесіду приходять успішні топ-менеджери і розповідають, завдяки чому досягли успіху, а ти їх оцінюєш. Загалом, я б звідти нікуди не пішов, але Мамахохотала, це більше ніж робота. Це сім’я. Тільки тепер я оцінюю не топ-менеджерів, а жарти.

Як це змінити світ великого бізнесу на гумористичний стартап?

Десь як вистрибнути з лазні в крижану річку. Складно на це зважитись, але отримані відчуття варті ризику.

Твоя авторська група пише рекордну кількість номерів. Розкажи, як народжується номер.

По-перше, не тільки наша група пише так багато, є ще умільці. Номер НАРОДЖУЄТЬСЯ – це прям правильне слово. Тому що придумати номер складно. Дуже складно. Ти думаєш годину, думаєш дві, думаєш три, нарешті, думаєш – «може ну його?». За цей час приходить маса божевільних ідей. Часом смішних, але маячних… У цей момент свідомість вихлюпує всю нісенітницю, яка накопичилася у тебе в голові. І ось на п’яту годину мозкового штурму кілька, здавалося б, нічим непримітних думок складаються в ідею, дивишся – а це ж комедійна ідея! Ось тут настає кайф.

YASV0105

Як зрозуміти, смішний жарт чи ні?

Перший очевидний спосіб – засміялися або НЕ засміялися. Але у нас звичайно частіше буває так – хтось каже жарт, ти його в розумі оцінюєш і кажеш «смішно» або «не смішно». За 12 років, як я займаюся гумором, мозок навчився аналізувати – «так, тут парадокс, а тут обманка, в поєднанні з хорошим відіграшем буде смішно». Потім потрібно зрозуміти, чи смішний жарт в контексті конкретного номеру, чи вписується в історію, чи буде смішним глядачеві. Те, що смішно комікам, часто не смішно людям, тому що наші мізкі, перенасичені жартами, сміємось тільки з дуже незвичайних форм гумору.

Чи можна заздалегідь спрогнозувати успішність якогось певного виступу?

Звичайно! Цим ми і займаємося практично щодня, редагуючи і час за часом переписуючи номери, серіали і фільми.

Що робити, якщо за день нічого не придумав?

Йти додому.

Де шукати натхнення?

У працьовитості. Натхнення приходить, тільки якщо ти працюєш і стараєшся щосили. Якщо натхнення прийшло за пляшкою вина, значить, ти до цього десять годин працював, нічого не придумав, пішов випити винця, а мозок із запізненням видав результат. Так буває.

Є улюблені ролі / образи?

Є. Як правило, це образи дивних і ексцентричних персонажів. Наприклад, образ злегка маразматичного діда, який може на повному серйозі нести повну нісенітницю. Або олігарх Валєрчик – безпринципна і жорстка людина, яка домислює і перекручує факти в своїй голові таким чином, що оточуючі потрапляють в незавидне становище. Майстер алогічної логіки.

А є номери, які пам’ятаєш напам’ять? Які сам писав, а потім безліч разів показував на концертах. Але повірте, навіть в таких номерах часом щось забуваєш.

Иван Мелашенко Студия Мамахохотала

Розкажи, яким був в дитинстві. З дитячих років на сцені?

У дитинстві був тихим і скромним хлопчиком, ніякої сцени, навіть і не думав про це. Єдине – умів пародіювати Єльцина. А ще писав книгу, років в дев’ять, по-моєму. Про бандитів і копів, навіть пам’ятаю початок: поліцейський прокидається вранці у себе в квартирі і каже – «Боже, чому так болить голова? Ну ми вчора і погуляли … ». Потім у нього з машини викрали якісь важливі документи і починалася гонитва.

Як вийшло, що ти полюбив глядацьку увагу?

А хто ж її не полюбить? Граєш у КВН, перші рази показуєш всяку несмішну дурницю. Потім, якщо є талант, в один прекрасний момент говориш жарт, і люди в залі сміються. Тобі хочеться повторити це. Потім ще і ще. Наркотик…

Як поборов страх виступів перед залом?

Я його не поборов. Він завжди присутній. Кожен раз, перед виходом на сцену ти переживаєш. Згодом звичайно менше, але без цього ніяк. Трохи допомагає коньяк.

Ти в студії першим став татом. Розкажи про сина. Як воно, бути батьком.

Син – це неймовірно! Його до речі досить складно розсмішити, це для мене новий виклик. Син, це найкраще, що траплялося зі мною в житті. Дуже чекаю, коли він прийде до мене на виступ і скаже «Папа, в цьому номері можна було зіграти краще!».

Які в тебе плани і мрії?

Зробити шоу Мамахохотала найпопулярнішою ТВ передачею в Україні. А ще я хочу написати і зняти серіал або фільм. Виступити творцем або як це називається на заході – шоураннер.

Що хотілося б встигнути до 30?

Те, що я описав вище.

Якби не сталося “Мамахохотала” в твоєму житті, чим би займався зараз?

Підбирав би топ-менеджерів для великих компаній. Це я вмію робити не гірше, ніж жартувати.

Всі новини