Роман Грищук – Студія Мамахохотала
Роман Грищук

Роман Грищук

Керівник студії «Мамахохотала».
27 років, з Києва.
Одружений на Анні Гресь.
В студії відомий, як Роман Палич.

Інтерв'ю

Як з’явилася студія «Мамахохотала»?

Після того, як ми закінчили грати в КВН, дуже хотілося продовжити займатися творчістю. Створили студію, в процесі мозкового штурму народилася назва «Мамахохотала». Так ми спочатку назвали наш перший великий концерт, який був присвячений триріччю команди. Десь півроку нам знадобилося, щоб перепозиціонуватися із «Збірної КВН КПІ» в Студію «Мамахохотала».

Пам’ятаєш, хто тоді запропонував назву «Мамахохотала»?

Точно не пам’ятаю – чи Клим, або Гресь. У будь-якому випадку, це було на загальному мозковому штурмі.

Читати все інтерв'ю

20160523-IMG_2364[1]

А хто ті кілька людей, які стояли біля самих витоків?

Студію ми створювали з Гришкою Шевченко, Женею Яновичем, Мітею Шмураком, Женею Бугровим і Клімом. Дівчатка Іра і Аня виступали з нами, але адміністративними питаннями не займалися.

І тоді, і зараз це твої друзі.

Так. Нам добре разом. Ми бачили досвід багатьох команд КВН, які розпадалися після закінчення навчання. Люди вирішували йти «офісним шляхом», а потім з прикрістю згадували минулі роки. Ми вирішили ризикнути і продовжити займатися гумором, але вже в рамках свого проекту.

А як же істина – не робити бізнес з друзями?

Ми не позиціонуємо студію, як бізнес. Швидше – улюблене заняття, яке приносить хороший дохід. Адже мета будь-якого бізнесу – прибуток співзасновникам. Поки, це не наш випадок.

Скільки зараз людей в студії?

Якщо вважати всіх акторів, авторів і бек-офіс, то це приблизно людей п’ятдесят.

Легко приймаєте «в сім’ю»?

Легко приймаємо авторів. Спробувати написати номер даємо можливість практично кожному. Далі – дивимося. Талановитий автор у нас на вагу золота. У акторський склад потрапити складніше.

А як управляти таким творчим колективом?

Не можу сказати, що є жорстка система управління. Напевно, в такій сфері це неможливо. У кожної людини свій обсяг завдань і відповідальності, відповідно і заробіток різниться.

Так, але по суті ти зараз керуєш 50 людьми.

Моя найбільша радість, коли нова людина успішно інтегрується в колектив, приносить користь студії, ще й свої ідеї реалізовує. Не вважаю себе великим начальником, та й не позиціоную себе так – інакше мені доведеться істотно віддалитися від хлопців, як від друзів.

11

А які рішення приймаєш тільки ти?

По людям: хто приєднується до нас, хто залишається, кому більше з нами не по дорозі. Стратегічні питання. Ну і зовнішні зв’язки студії.

Крім друзів, в студії працює ще і твоя дружина. Складно?

Рідко перетинаємося в роботі. Під час зйомок майже не бачимося. Аня – актриса студії. Вона готується до номера – я знімаюсь, вона грає в номері – я відпочиваю. У турах теж не складно. Так якось я вже звик. Ми з самого початку відносин разом на сцені.

img_0299w

Вдома обговорюєте справи студії?

Так звичайно. Обговорюємо студію, так як це не стільки робота, скільки просто коло нашого спілкування.

При цьому тобі треба зберегти рівне ставлення до всіх.

Так, але Аня не на особливих правах, навіть швидше потерпає від свого становища. Можу, наприклад, попросити її щось зробити для студії, чого б у інших не попросив. Або якщо раптом запізниться, отримає більше, ніж якщо запізниться хтось інший. Або якщо погано себе веде ☺ Але взагалі намагаємося розділяти справи робочі і справи сімейні.

Що найулюбленіше в роботі?

Коли знають, обговорюють наші проекти. Коли є вірусний ефект. Коли дивляться наше шоу. Коли ти сказав якусь дрібницю в ефірі, а глядачі це запам’ятали і повторюють тобі. Так по суті, коли всі знають бренд «Мамахохотала», може і не дивляться регулярно, але точно чули – це приємно. Ми ж для людей працюємо.

А найскладніше?

Прощатися з людьми. Жорстко розмовляти з підрядниками. Є Гриша, якому це вдається набагато краще, ніж мені. Я часто боюся когось образити.

А що найцікавіше?

Дуже цікаво створювати. Коли ідея тебе повністю захоплює. Як було з «Новою Поліцією», наприклад, з групою «Плюшевий Бруклін» і Зібровим, з поїздкою в Горішні Плавні, зі спецвипусками нашого шоу.

16-1[1]

Як виглядає твій робочий день?

Дуже по-різному. В офісі працюю менш ефективно. Як приходжу – всім хочеться поспілкуватися, щось розповісти, обговорити нову ідею. Тому люблю залишитися попрацювати вдома або ж «на виїзді». В основному, мій робочий день – це зустрічі.

А хто ти за освітою?

Інженер. Медична інженерія. Ходив на підготовчі курси в КПІ і викладачка фізики сильно порадила факультет з такою красивою назвою – медико-інженерний. Практику проходив на комп’ютерному томографі.

Найхарактерніша твоя риса.

Притягую до себе розумних людей.

А головний недолік?

Недостатньо жорсткий.

Якщо б ти міг змінити будь-яку свою рису характеру, що б це було?

Додав би безпринципності.

Які якості ти найбільше цінуєш у жінці?

Життєрадісність. В душі вона дитина, щиро радіє будь-якій дрібниці.

Gres_Grischuk

Як ти відпочиваєш?

Мені складно відпочивати. У відпустці з’являється почуття марно витраченого часу. А дні, коли я не працюю в Києві, дуже рідко трапляються, навіть після важких зйомок, корпоративів або виїзних концертів.

Є хобі, ніяк не пов’язане зі студією?

Так, вчу іспанську. Люблю історію. Читаю книги. Ось за порадою Вані Мелашенко зараз читаю «Ідіот» Достоєвського.

img_0142w

Коли знаходиш час ще й читати?

Істина ще зі студентських часів – чим більше себе завантажую, тим більше встигаю. Сьогодні, наприклад, – спорт, іспанська, по роботі безліч всього встиг. Ще ось і інтерв’ю. Правда о десятій вечора ☺

Ти взагалі не вживаєш алкоголь, ні краплі. Чому? Тобто, що передувало цьому?

Рішення. Ні, це не після якоїсь певної п’янки. Тобто були п’янки до цього. Але я в якийсь момент вирішив, що якщо серйозно чимось займатися, я повинен завжди себе контролювати. Так в кінці першого курсу я прийняв рішення не пити. А перший курс весело пройшов. Слава Богу, крім Іри Хоменко, мене ніхто не бачив п’яним.

Чия думка для тебе важлива?

Багато людей, до яких я прислухаюся: Букрєєв, Скічко, Ваня Мелашенко, Захарова, Гриша Шевченко, Валик Шпаков, Ігор Моїсеєв … Абсолютно кожен учасник студії!

З ким би хотів познайомитися особисто?

Завжди цікаво спілкуватися з людьми, які відбулися в твоїй сфері або ж стояли біля самих витоків. Або фахівці в тих галузях, які мені сильно зараз цікаві – PR, політтехнології, медіабізнес. Та просто професіонали своєї справи! Як тільки людина займається своєю справою, у неї є мета і вона наполегливо до неї йде – одразу ж стає цікавим співрозмовником.

Любиш публічність?

Так. Це з дитинства, зі школи. І публічність, і виступи. Відчуваю себе на сцені, як риба в воді.

Дуже важливі події твого життя відбувалися на сцені.

Так, я робив пропозицію перед півторатисячним залом, весілля знімали в шоу «Жанна, пожени»  в Таїланді … Але мені з цим комфортно. Скоріше не так. Було б некомфортно, якби було інакше.

img_0087

 Яка реакція людей, коли тебе пізнають?

Я вже по мікрорухам очей розумію, що людина мене впізнала. Можемо з Гресь їхати десь, читати книжку, виходимо і кажемо, хто з тих, хто сидить поруч нас пізнав. Ось недавно зі зйомок їхали втомлені, таксист пізнав і навідріз відмовився гроші брати. Подарували блокнот з автографами, він був дуже задоволений.

Ти людина-планер? Пишеш цілі на рік, п’ять, десять вперед?

Бувають періоди, коли все прописую, ставлю цілі, буває, що пускаю все по течії. Не завжди все доводжу до кінця, але тут я над собою наполегливо працюю.

Що хочеться встигнути до кінця 2017?

Вивчити іспанську.

Чому іспанська?

З дитинства подобається. І ось потрібно нарешті довести до реалізації дитячу мрію.

В твоїх мріях, студія «Мамахохотала» – вона якась через п’ять років?

Ми всі разом прописували собі цілі. Найголовніше, чого ми хочемо – реалізація кожного. У всіх своя. Плануємо стати продакшеном, який зможе реалізовувати будь-які свої ідеї самостійно.

Якби не собою, то ким би тобі хотілося бути?

Я настільки задоволений своїм життям! Часто думаю, що навіть якщо б була можливість повернутися назад і щось змінити, нічого б не змінював. Всі ці мікро-події в минулому в результаті вплинули на те, де я є зараз.

12

Всі новини