Секундочку, ми збираємося з думками ...

Рома та Ваня про «Куратори»

05.10.17
roma-ta-vana-pro-kuratori

Як ми і повідомляли студія готує новий гумористичний проект «Куратори» для телеканалу НЛО TV. Перші серії глядачі зможуть побачити вже на початку 2018 року. А поки Рома Грищук і Ваня Мелашенко розповіли трохи про роботу над проектом…

Студія готує новий проект. Про що він буде?

Рома: Ми зняли молодіжний україномовний ситком «Куратори» про іноземних студентів, які приїхали вивчати медицину в Україні і стикаються з нашими українськими реаліями.

Ваня: «Куратори» – це 24-х хвилинні серії про іноземців, які приїхали вчитися в нашу країну і адаптуються до життя в ній. Також в ситкомі є наші українські хлопці, вони допомагають зрозуміти іноземцям наші реалії та менталітет.

А чому саме медичний університет?

Ваня: Тому що в Україні хороша і сильна медична школа. У нас ця наука розвинена і традиційно з усього світу студенти їдуть до нас, щоб в майбутньому стати медиками. Тому і ми вирішили, що наші «іноземці» навчатимуться у медичному.

Як прийшла ідея?

Рома: Ваня Букрєєв (директор телеканалу НЛО TV) сказав нам, що на канал потрібен молодіжний україномовний ситком. Ми з авторськими групами «Мамахохотала» почали опрацьовували різні ідеї ситкому про студентів. У підсумку, після штурму вибрали дві: перша – іноземні студенти приїхали в Україну; друга – старшокурсників призначили кураторами першого курсу. Вирішили поєднати їх і вийшли «Куратори».

roma-ta-vana-pro-kuratori-1

Коли можна буде побачити «Кураторів» на екранах?

Ваня: Перший сезон на телеканалі НЛО TV глядачі побачать навесні 2018 року.

Сценарій повністю писали сценаристи студії «Мамахохотала»? 

Рома: Так, сценарій повністю писали ми. В сумі над серіалом працювало сім авторських груп студії «Мамахохотала».

Ваня: Ми хотіли зробити продукт дуже хорошим, тому писали його усі. Завдання кожної групи: придумати ідею серії, опрацювати її, після чого ми беремося за редактуру, вносимо правки, стверджуємо, а далі сценаристи починають прописувати діалоги. Одна серія – це одна історія, яка починається і закінчується в рамках 24-х хвилин, наступна серія – це абсолютно нова історія. Єдине, що пов’язує їх між собою – персонажі з однаковими характерами і локації. Але в кінці першого сезону глядачів чекають зміни героїв, про яких зараз я говорити не буду. Вони будуть цікавими і доленосними і плавно переносити глядача в наступний сезон.

У головних ролях…

Рома: Женя Янович і Олег Маслюк, від яких ми, власне, і відштовхувалися при написанні ситкому. Коли ми придумали ідею, ми вже знали, що хлопці будуть в головних ролях.

Які вони в ситкомі?

Рома: Робити їх іншими від образів в шоу було складно, та й звикли до них. Женя (в ситкомі Тім) – традиційний бабій, який закохується і намагається поєднати своє «існування Казанови» з досягненням любові. Олежка (в ситкомі Богдан) – добряк, веселий і розумний студент, який любить вчитися, але життя звело його з Тімом (Женею Яновичем), тому на нього постійно чекають якісь пригоди і події.

Ваня: Тім – зірка факультету, на другому курсі він переміг в «Містері». Він привабливий і харизматичний хлопець, який після другого курсу «зловив зірку» і став вчитися абияк, не ходити на пари, здавати всі предмети за рахунок чарівності та авторитету. За час навчання в університеті у нього було дууууже багато дівчат. Він харизматичний бабій-роздовбай, який хоче жити в своє задоволення і веселитися. Але при цьому це людина, якій важлива доля свого університету.

Богдан – відмінник, відповідальний хлопець, сором’язливий, ніяково себе почуває з дівчатами і взагалі не знає, як будувати взаємини з протилежною статтю. Милий, чарівний, але невдаха. Те, що у нього виходить добре – це навчання. Тому головні герої і дружать – вони доповнюють один одного. Тім зрозумів, що можна використовувати свого друга в своїх цілях, в свою чергу, він допомагає Богдану з дівчатами.

roma-ta-vana-pro-kuratori-2

Як проходив відбір інших акторів? Чим керувалися при виборі?

Рома: Насправді вибрати акторів на основні ролі ситкому було складно, тому що вони україномовні ІНОЗЕМЦІ (!). Вони повинні чисто говорити українською мовою, але при цьому мати цікаву НЕ слов’янську зовнішність. Майже всіх затвердили з першого разу, тому що вони єдині в своєму роді. Нам дуже допоміг Мартін Фідман, він спочатку був у складі резидентів шоу «Мамахохотала», ви могли бачити його вже в крайньому сезоні. Мартін порадив двох персонажів: Сандра Мотеуша (роль індуса) і Серіне (роль грузинки).

Ваня: Мені здається, це був найскладніший кастинг, який коли-небудь робився в Україні. На кожну роль іноземця у нас був в результаті один кандидат. На жаль, у нас дуже мало людей «іноземної зовнішності», які досконально знають українську мову, при цьому смішні, ще й актори. Якимось дивом нам вдалося знайти команду акторів: вони всі смішні і класні, виглядають дуже колоритно і своєрідно.

Чи можливо головних героїв зробити молодше, адже вони будуть грати студентів?

Рома: Ось, Женю ми повернули до образу Гуся 2013 року (герой серіалу «Як гартувався стайл» на телеканалі НЛО TV), щоб зробити його молодшим, навіть попросили його виголити розкішну бороду. Олежка і так молодий. :)

Ваня: Женя Янович ходив три місяці в кріо-камеру і робив обгортання. :) Насправді, вони не такі вже і старі, як здаються, а в Європі студенти вчаться до 25-ти років, тому Женя Янович і Олег Маслюк за європейськими мірками цілком могли б бути студентами … ну … або вони залишалися три рази на четвертому курсі.

Чи будуть відомі актори в ситкомі. Можливо, Павло Зібров?

Рома: У першому сезоні Зіброва точно не буде, але, можливо, в подальшому ця людина з’явиться. Звичайно, акторський склад «Кураторів» будуть доповнювати відомі українські актори. Хто це буде? Побачите навесні.

roma-ta-vana-pro-kuratori-3

Актори фільму «Інфоголік» говорили на двох мовах, це довго і багато обговорювали. Зараз знімаєте чисто українською?

Рома: Так, зараз у нас повністю україномовний ситком з вставками грузинської мови, яких буде дуже мало, але, повірте, вони будуть дуже смішними.

Ваня: Так є якась однорідність і цілісність. Тому що, якби всі персонажі розмовляли на різних мовах, так би виникало ще більше запитань: чому грузинка розмовляє російською, а індус, наприклад, українською. Ми б заплуталися зовсім.

З приводу локацій… будували або знайшли щось готове?

Рома: Ми знімали у двох павільйонах: кімната гуртожитку і павільйон «Університет», хол, аудиторія. Все це було побудовано для зйомок «Кураторів». Натури не буде взагалі, суто павільйонна зйомка.

У Росії є вже популярний серіал про студентів. Думаєте його переплюнути?

Рома: Переплюнути? Так, хочемо. У нас дуже смішні образи, кожен з яких закохає в себе глядача, і він просто захоче стежити за життям цих персонажів.

Ваня: Наша мета: хороший класний український продукт про університет і студентів. В Україні ще не було ситкому про студентські будні, і мало того, не було ситкому і про іноземців. Тому ідея оригінальна і цікава, вона дуже локальна та дуже про нас. «Куратори» не можуть існувати в будь-якій іншій країні, вони чисто наші.

Спеціально для TV.ua

Фото: Владислав Пінчук